WhatsApp
Yükleniyor...

Neden Web Site Yaptırmalıyım ?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Neden Web Site Yaptırmalıyım ?
28 Mayıs 2020, 01:16 0 Yorum 1095 Okuma

Günümüzde internetin giderek yaygınlaşması, özellikle de akıllı telefon ve tabletler sayesinde internet cebimize kadar girdi , sosyal ağlarda insanların saatlerce internette vakit geçirmesi ile internet hayatımızda önemli bir yer edindi. Bu sayılan gelişmeler ile ticaret hayatı da etkilenip e-ticaret olarak dijital dünyada yerini aldı.

Şu anki durumda artık birçok internet kullanıcısı istediği ürün veya hizmeti almak için ilk iş olarak o ürünü internette aramaya başlıyor. Öyle ki insanlar, evinin 100 metre ötesindeki bir iş yerinin iletişim bilgilerini internetten bularak ürün veya hizmeti inceliyor ve daha ilerisi ürünü beğenip en uygun fiyata sipariş verip evine kadar getirtiyor.. Bu anlamda düşünüldüğünde müşteri için de şirket için de çok büyük kolaylıklar ortaya çıkıyor. Örnek vermek gerekirse web sitesi sayesinde müşteri, herhangi bir şirkete ve o şirketin hizmet veya ürünlerine bir tıkla ulaşabiliyor. Aynı şekilde şirketler de kurdukları web siteleri sayesinde binlerce belki de on binlerce müşteriye çok rahat ulaşabiliyorlar, ürünlerini tanıtabiliyorlar. Çok fazla müşteriye ulaşabilen şirketlerin de böylece kazancı katlanarak artıyor. Bunun farkında olan birçok firma hemen ilk iş olarak web sitesi kuruyor. Web sitesi, sizin firmanızın 7/24 açık olan vitrinidir. Öyle ki siz uyurken bile birçok kullanıcı sizin haberiniz yokken internet sitenize girip, sipariş verip ürününüzü satın alabilmektedir.

Kullanıcılar önce web sitenize veya web sitenizin kullanılabilirlik durumuna, işlevselliğine ,ürün ve görsellerinize  bakarak şirketiniz hakkında bir kanıya varabiliyor. Herhangi bir şirket, ismi ve kullanılabilirliği iyi olan bir web sitesi varsa bir çok AVM’den daha fazla ciro yapabilmektedir. Bu duruma en iyi örnek: Çoğumuzun az çok ismini duyduğu bazı şirketlerin kurdukları donanımlı web siteleri sayesinde uluslararası boyut kazanıp dünya çapında bir markaya dönüşerek her yere hizmet sunmaktadır.(Amazon,Alibaba…vb)

Özellikle şirketlerin marka değerini belirleyen önemli şeylerden biri de bilinir olmaktır. Dünyanın bir ucunda hiç alışveriş yapmadığımız markalar beynimize görselleri veya isimleri ile kazınmış durumda. Aynen bunun gibi bir firma, bilinir olmakla birlikte marka değerini yükseltir, insanların zihninde bir yer tutarak hedeflerine emin adımlarla yürür.

İnternet sitesi günümüzde en ucuz reklam ve tanıtım aracıdır. Katalog,broşür veya magnet gibi seçenekler az sayıda insana hitap eder. TV veya gazete gibi reklamların maliyeti oldukça yüksektir. Özellikle baskı reklamlarında, baskılarda değişiklik zor ve maliyetlidir. Ama bunlardan çok daha işe yarar bir seçenek var o da: Türkçe yönetim panelli bir internet sitesi sayesinde isteğiniz güncellemeri yapabilir, ürün veya görsellerle kampanyanızı rahatlıkla çok geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz. 

        Web Sitesi Sahibi Olmanın Faydaları:

  • Web siteniz sayesinde firmanızın kurumsarlığı artar.
  • Web siteniz sayesinde firmanızın prestij ve güvenirliliği artar.
  • Web siteniz sayesinde firmanızın cirosu artar.
  • Web siteniz sayesinde firmanızın dijital dunyada bilirliği ile marka değeri artar.
  • Web siteniz sayesinde ürün, hizmetleri ve yenilikleri kolayca paylaşabilirsiniz.
  • Web siteniz sayesinde düşük maliyetli reklam yapmış olursunuz.
  • Web siteniz sayesinde tüm ürün ve hizmetlerinizi video ve görsellerle tanıtabilirsiniz.

Dijital dünyada yerinizi almak için lütfen bizimle iletişime giriniz.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum